Diskutéři nejsou děvky: Gearspace

Trend hyperkorektnosti nám letos poprvé výrazně zasáhl i do světa zvuku, zejména tedy studiového. Pokud se zajímáte o studiovou techniku a trochu vládnete angličtinou, jistě vaší pozornosti neušel server Gearslutz.com, na kterém se léta scházejí studioví zvukaři i nadšenci z celého světa, aby si vyměňovali své poznatky o technice a o mnohém dalším. Tento bez diskuse největší diskutérský server v našem oboru, ale letos čeká obrození: název Gearslutz, respektive především jeho druhá polovina, nejspíš už po osmnácti letech nevyhovuje dnešním korektním trendům (inu, dospělost), a tak se od poloviny dubna (a není to od 1.4., takže to asi není aprílový žert) přejmenuje na Gearspace.com . Název pěkný, ale proti původnímu, a nebojme se to vyslovit, poněkud fádní.

Co na to uživatelé?

Mnozí nesouhlasí dovolávaje se tradic, jiní naopak změnu názvu vítají jako poctu všem zvukařkám – tak, jak se to v konzervativní komunitě, jakou ta naše bezpochyby je, dalo očekávat. Kdo ale změnu zcela jistě vnímá pozitivně (a předpokládám, že odsud popud ke přejmenování přišel) jsou určitě současní i potenciální budoucí inzerenti. Přecijen spojovat své jméno s komunitou „cajkových děvek“, jak by se původní název dal volně a přitom expresivně přeložit, nemusí být každému po chuti. Proti názvu  „Gearspace.com“ jistě už nemůže nikdo nic namítat… tedy snad až na samotné uživatele serveru. No ale… však oni si také zvyknou, no ne?

 

Pokud vás to zajímá tak tady je rozhovor s Julesem Standenem, zakladatelem GS, kde své pohnutky pro takovou změnu vysvětluje

Napsat komentář