Superlux HI-10

Před časem jsem narychlo potřeboval pořídit lacinou tužku na Hi-Hatku, a tak se mi dostala do ruky laciná elektretová tužka HI-10 tchaiwanské firmy Superlux. Zvukově je to mikrofon poněkud tenčí, na dvojčinýlek však tak akorát, kompaktní velikostí a cenou si však nezadá s konkurenty podobné provenience. Když už jsem si jej pořídil tak mě přirozeně zajímalo, jak to vypadá uvnitř. Právě proto se Superlux HI-10 stal námětem dalšího dílu naší rubriky AudioINSIDER.

Délkou těla 94mm a průměrem těla 19mm je HI-10 jedním z nejmenších směrových elektretů s XLR výstupem na trhu.

 

Superlux HI-10 – Preamp je zapouzdřený v ochranné smršťovací bužírce. Chvíli jsem váhal zda ji pro účely zvukařské pitvy ničit, ale zvědavost a potřeby článku nakonec zvítězily.

 

Superlux HI-10 – Spodní strana plošňáku předzesilovače se dvěma tranzistory a dvojitým operačním zesilovačem.

 

Superlux HI-10 – Horní strana plošňáku předzesilovače s kondenzátory, ochrannými zenerkami a dalšími součástkami.

 

Hlavičku s vložkou lze sice snadno odšroubovat čímž odhalíte propojení mezi ní a předzesilovačem v těle, ale tím výprava za poznáním končí. Nicméně…

 

…nicméně průměr hlavičky a cena mikrofonu přesně odpovídá, že výrobce pravděpodobně použil tuto populární lacinou ale poměrně slušnou elektretovou vložku čínské provenience (ostatně jako mnozí další výrobci laciných elektretových tužek AKG a Beyerdynamic počínaje a Lewitt či sE7 konče).

Na Hi-Hatce mi HI-10 slouží už mnoho let a snad jediné dvě věci co bych mu mohl vytknout jsou horší RFI imunita (občas chytá ohlašující se mobily) a především absence ochrany proti větru (no prostě winčuce). Jinak se tenhle drobek všude vejde a svojí práci na „ts-ts-ts-ts-ts-ts-ts-ts“ i na „kách-kách-kách-kách“ odvádí na výbornou.

 

Jeden myslel na “Superlux HI-10

  • 11.6.2023 (22:22)
    Trvalý odkaz

    Jestli si dobře pamatuji, v balení windschutz je. V nouzi je používám na sbory a svoji práci to udělá, jen je potřeba poctivě vše vypískat. Samozřejmě třeba s velkými Warm audio to nejde srovnat.

    Reagovat

Napsat komentář