M26LA – Linearray s kočičíma ušima

Tak jako máme my, češi, svého Kramperu či Vinše, poláci svého Polanowskiho, nebo nizozemci svého Backa, mají makedonci chlapíka jménem Marjan Miloševič. Tenhle sympaťák kromě své lásky ke kočkám všech ras a barev, pěstuje i svoji další zálibu, kterou je vývoj ozvučovacích beden všeho druhu. Vybaven letitými zkušenostmi z R&D oddělení jiných firem se před časem rozhodl postavit se na vlastní nohy a ve Skopje založil svou rodinnou firmu MM Acoustics. V hlavním městě Makedonie tak vznikají ozvučovací systémy na zakázku pro různé balkánské kluby, ale také linearray systémy na export.

Roztomilá kočičí ouška v logu můžete najít také na bednách zatím poslední novinky firmy MM-Acoustics, linearray systému M26LA. Jedná se sestavu kompaktních linearray modulů osazených dvěma symetricky umístěnými reproduktory 6,5“ s 2,5“ cívkou, doplněné 1“ driverem firmy BMS s cívkou o průměru 1,75“. Každý modul tak lze zatížit 600W trvalého výkonu což vyzářeno reproduktory tohoto kompaktního systému znamená akustický tlak 130dB SPL na jednu bednu respektive 139dB SPL na čtyři moduly. Vezmeme-li v úvahu rozměry jednoho modulu 580x215x350mm a hmotnost 19 kg, je to velice úctyhodný výkon.

Moduly jsou koncipovány jako pasivní s vestavěnou dvoucestnou výhybkou, takže je lze budit ideálně jedním kanálem zesilovače po čtyřmodulových blocích. Vestavěný rigging s úhlováním 0-16° umožňuje bezpečné zavěšení až 24 modulů. Jako příslušenství nabízí výrobce také adaptér pro umístění na distanční tyč, který pojme dva rozevřené moduly. Toto i u nás velmi populární řešení se hodí zejména na malé korporátní akce kde je vyžadována rychá instalace a kde často není možné věšet více modulů, případně jako doplňkové ozvučení k větším systémům (in-fill, sidefill a podobně). Nízký pohledový profil modulu také umožňuje použití jako frontfill z přední hrany pódia či ze stacku basovek.

Více informací o tomto systému a dalších bednách firmy MM-Acoustics dohledáte na firemním webu:

www.mm-acoustics.com/m26la/

Napsat komentář